25 sierpnia, 2022

Czy twoje wewnętrzne dziecko chce się z tobą bawić?

2015 by dla mnie przełomowym rokiem w odnajdywaniu siebie. To nad Oceanem Atlantyckim w Gambii pierwszy raz spontanicznie usiadłam nad brzegiem Oceanu i doświadczyłam pustki w głowie (jeszcze nie wiedziałam czym jest, a czym nie jest medytacja). Nie towarzyszyła mi żadna myśl, istniał tylko dźwięk wody, białe światło słońca, zapach wiatru. Byłam nimi, byłam życiem, niczym i nikim innym. 
Czy się przestraszyłam tego stanu? Na początku nie, ale dopiero pózniej mój mózg zaczął kombinować… Nigdy z nikim się tym nie podzieliłam, bo się bałam oceny, ze ktoś mnie potraktuje jak wariatkę, która bredzi, ale zatrzymałam dla siebie Ten stan i powtarzam go do dzisiaj. 

Co mi daje bycie tu i teraz? Daje mi świadome przezywanie życia z otwartą głową, która wpuszcza i wypuszcza myśli, która akceptuje wszystkie doświadczenia przyjemne i nieprzyjemne. Która nie ocenia bo wie, że ocena daje ból. Wiem jak trudno stanąć przed drugą osobą i głęboko popatrzeć się jej w oczy. Odnaleźć w nich siebie. Pojawia się wtedy śmiech albo łzy ale to emocje, które są uwalniające. 

Wyobraź sobie jak wyglądałoby twoje życie bez osądzania?
Czy wtedy mógłbyś/mogłabyś sobie pozwolić na bycie sobą, tak jak ty lubisz, a nie jak tego oczekują inni?

Zdjęcie zrobiłam na Festiwalu Wibracje. Dziecko symbolizuje twoje wewnętrzne dziecko, zadaj mu pytanie czy chce się z tobą bawić?