25 sierpnia, 2022

Praktyka uważności part. 1

Bardzo lubię zdanie, które przeczytałam w jednej z książek:
„Nie dasz ludziom pieniędzy jeśli ich nie posiadasz.”
Cytat odnosi się do świata materialnEGO ale ma identyczne odzwierciedlenie w świecie emocjonalnym czy duchowym.
Nie dasz ludziom szczęścia jeśli go nie masz, nie dasz ludziom miłości jeśli jej nie masz i myślę, że tak jest ze wszystkim.

Zaczęłam się zastanawiać czego mam najwiecej w sobie czym mogłabym się dzielić z innymi i odnalazłam w sobie mnóstwo radości, która bierze się z zachwytu światem, które istnieje tylko w chwili obecnej. Zaczęłam spotykać się z bliskimi zabierając ich na spacer do lasu i skupiać ich uwagę na przestrzeni, w której obecnie się znajdują, odciągając ich od myśli o przeszłości i przyszłości. Gdzie przeszłość to ból, a przyszłość to lęk.

Przeżywanie teraźniejszości w przyjemnym sensorycznie otoczeniu daje radość, tylko wtedy kiedy odetniemy się od uporczywych myśli w głowie i skierujesz uwagę na piękne otoczenie. Praktyka ta pozwala zrobić przestrzeń w głowie i usłyszeć ten właściwy głos, głos intuicji, który dotychczas był przykryty głosem z przeszłości i przyszłości. Głos intuicji istnieje tylko w teraźniejszości, a usłyszenie go pozwoli Ci żyć zgodnie z Twoją naturą teraz i w przyszłości.