About

Cześć, jestem Justyna Gieleta. Pochodzę z małej miejscowości na Lubelszczyźnie Siennica Różana. Obecnie mieszkam w Warszawie, a pracuje w sumie na całym świecie. Jestem fotografką od 2008 roku, a filmuje od około 2014 roku.

Moim celem jest pokazywanie autentyczności i wyciąganie piękna, ale nie tego powierzchownego tylko schowanego głęboko w tobie. Jestem ciekawa, lubię obserwować i analizować. Myśle obrazami dlatego fotografia i film są dla mnie idealnym narzędziem w komunikacji bo nie zawsze jestem w stanie dobrać odpowiednie słowa.

Rozgryzłam metody i techniki, które ułatwiły mi przedstawienie tego co widzę i czuję. Teraz każde wyjście z aparatem jest dla mnie jak podróż z najwierniejszym przyjacielem, któremu bezgranicznie ufam i czuje się z nim bezpiecznie. Dzięki fotografii przekraczam granice, które powstały przez ludzi, edukację, kościół… w wieku dorastania, teraz je otwieram.

Fotografia jest dla mnie przede wszystkim ekspresją, czystą ciekawością i sztuką sugestii. Pragnę uchwycić piękno skupiając się na estetyce i stworzyć coś niezwykłego poprzez ukazywanie ludzi, otoczenia oraz co najważniejsze, wykorzystanie światła. Fotografia i film dają mi możliwość poznawania też siebie.

Moją kreacją jest bycie TU i TERAZ, dostrzeganie tylko tego co się dzieje tutaj i tylko na tym się skupiam, gdybym zaczęła myśleć o tym co będę robić jutro, bym nie widziała tego co się dzieję teraz. Kiedyś miałam taką sytuację, że tak weszłam w dziejącą się chwilę, że widziałam ją w slowmotion. Poprzez ułamek sekundy, dostrzegłam wyraz twarzy, pewnego człowieka, poczułam głębokie emocje/intencje przykryte powierzchowną maską. To był pierwszy raz gdy miałam jakieś 8 lat.
Świadomie wykorzystuję moje moce. W takich sytuacjach jak sesje portretowe.

Płacisz mi nie za to abym przyszła i nacisnęła spust migawki, (to może zrobić nawet 4-letnie dziecko) płacisz mi za moją kreatywność, za punkt widzenia, wrażliwość, za to co ja widzę, a ktoś inny może widzieć to inaczej. Dlatego ważne jest dla mnie pierwsze spotkanie aby poznać portfolio fotografa, przed którym obiektywem staniesz ze świadomością, że spełni Twoje oczekiwania, dzięki temu będziesz czuć się pewniej podczas sesji.